החלה ההרשמה למחזור הבא של תכנית העמקה של נלנדה אוקטובר 22

סנגהה יקרה,

באוקטובר יתחיל המחזור השני של תוכנית העמקה של "נלנדה", בהנחיית קרן ארבל, אסף סטי אל בר ובעז עמיחי. זה היה חלום שלנו במשך שנים רבות להציע תוכנית להעמקת התרגול שמחברת בתוכה באופן אינטגרלי לימוד ותרגול מדיטטיבי. החלום הזה כלל גם את הרצון להציע תוכנית של יום שלם, מן מיני ריטריט שבועי בתוך היומיום, שמאפשר פעם בשבוע לסגת מעיסוקי היומיום לתרגול ולימוד של הדהרמה יחד עם סנגהה - חברות.ים טובות.ים לדרך. זה מה ששלושתנו היינו רוצים להשתתף בו גם :-)

אז אחרי כמעט עשור של חלימה על דבר כזה, לפני שנתיים התנאים הבשילו לתוך האפשרות שנוכל ביחד להציע תוכנית תרגול ולימוד כזו.

השנה הסתיים המחזור הראשון שהיה שנתיים ושנה הבאה החלטנו להציע שנה אחת ראשונה ארוכה יותר (במקום 20 מפגשים, יהיו 30 מפגשים) + ריטריט של 4 ימים באמצע השנה. אחרי השנה הזו, תהיה אפשרות להמשיך ל"שנה המתגלגלת" של נלנדה, שמיועדת לבוגרי תוכנית העמקה ותאפשר להמשיך לתרגל באופן הזה.

מאחר והתוכנית היא יום שלם פעם בשבוע היא מאפשרת צלילת עומק - הן בתרגול והן בלימוד - לשני נדבכי הדרך: חמלה וחוכמה משחררת.

בתוכנית נלמד מתוך הכתבים החשובים ביותר למסורת הבודהיסטית: סוטות מרכזיות וחשובות שעוסקות בטיפוח ראייה חודרת, בהתהוות מותנית, בעצמי, בקרמה; נלמד ונתרגל את איכויות הלב ואת האופן שבו הן מניעות פעולה בעולם; נלמד מתוך הלאם רים שפורש את הדרך ההדרגתית להתעוררות, מתוך הלו-ג'ונג - טקסט ובו משפטי מפתח המכוונים לתרגול בודהיצ'יטה וריקות.

התוכנית כוללת 30 מפגשים של יום שלם (בין 10:00-18:00) בנווה שלום. בכל יום כזה יש פרקי תרגול בשתיקה, לימוד, שיחה ושיתוף. הכוונה היא ליצור סנגהה שמתפתחת יחד ותומכת אחת.ד בשני.יה

התוכנית מיועדת למי שכבר הולכ.ת בדרך ויש לה.לו ניסיון בתרגול בריטריטים (יתכן ונפתח תוכנית במתכונת דומה לכאלו שהן.ם רק בתחילת הדרך בדצמבר).

למי שיש אפשרות להקדיש יום בשבוע לתרגול ולימוד, זו ברכה גדולה. זה נפלא לראות את בוגרי התוכנית הקודמת ולראות איך מחוייבות כזו לתרגול של יום שלם פעם בשבוע היתה עוגן משמעותי בעבורן.ם ואיפשרה לדהרמה לחלחל לעומק החיים ביומיום.

לפרטים נוספים והרשמה https://tinyurl.com/nalanda-israel

ערב היכרות לתוכנית יתקיים בזום ייערך ב 26.6.22 בין 21:30-20:00. להרשמה לערב:

 https://tinyurl.com/nalanda-israel-zoom

 

שם כותב ההודעה: 
קרן ארבל