Practicing with relationships: Online & City Courses

31/10/2022 to 26/06/2023
Event category: 
The teacher: 
Teacher Name:
Asaf Federman
Teacher Name:
Ella Tolnai
Teacher Name:
Yahel Avigur
Prerequisites: 
מתרגלות.ים בעלי היכרות עם הדרך הבודהיסטית, שמתרגלים.ות שנה או יותר, וישבו בריטריט ארוך (שבוע) או שני סופ"שים.
Start time: Monday 18:30
End time: Monday 21:00
סטטוס הקורס: 
waiting list

תרגול במרחב של יחסים

מסלול העמקה שנתי בן ארבעה קורסים
בהנחיית אסף פדרמן, אלה טולנאי ויהל אביגור
 
ימי שני בשעות 18:30-21:00, אוקטובר עד יוני

עבור כולנו כמעט, המרחב הבין- אישי הוא אזור מאתגר: לא תמיד פשוט להביא את כל האיכויות היפות שאנחנו מטפחות על הכרית, של סבלנות, יציבות, קשב, חמלה לתוכו, ועל אף שעבור רובנו זוהי מוטיבציה מרכזית לתרגול, מלאכת התרגום מהחוויה המדיטטיבית האישית ליחסים עם אחרות.ים אינה פשוטה.

במסלול היחסים תנתן הזדמנות לתרגל עם הנושא מכיוונים שונים, עם מורים שונים, וללכת עם קבוצה שמחויבת לתרגול ולנושא לאורך תקופה.

ההרשמה אל המסלול כוללת את ארבעת הקורסים ואת שלושת ימי התרגול שבתוכם, וכן ארבעה מפגשים קבוצתיים להעמקת ההיכרות ולעיבוד, בהנחיית אלה טולנאי.

מועדי המפגשים הקבוצתיים: 31/10/2022, 09/01/2023, 01/05/2023, 03/07/2023

ארבעת הקורסים:

מבוא לדיאלוג של תובנה (Insight Dialogue) - בהנחיית אסף פדרמן

שמונה מפגשים מפגשים אונליין, 07/11/22-26/12/22 ויום תרגול בכפר מונש ב-31/12/22

דיאלוג של תובנה הוא צורת תרגול שפותחה על-ידי גרגורי קריימר וקבוצה של מורי דהרמה בארה"ב כדי לתת מענה לצורך להביא את היחסים הבינאישיים אל תוך תרגול המדיטציה ולימוד הדהרמה. ד"ר אסף פדרמן חבר ולומד בקהילת המורים הבינלאומית בגישה זו.

התרגול שנעשה בזוגות וקבוצות קטנות מביא את הדהרמה ואת התרגול המדיטטיבי אל לב המרחב הבינאישי. בכל שבוע נעבוד עם הנחייה אחרת מתוך שש ההנחיות של התרגול, באופן שמתפתח הדרגתית ומשתלב. הלימוד כולו יישען על שלושת היסודות של צורת התרגול הזו: חכמה, מדיטציה, ויחסים בינאישיים.

 

איכויות הלב

שמונה מפגשים היברידיים (בבית הסנגהה ואונליין), 16/01/23-27/02/23 ויום תרגול בכפר מונש ב-11/03/23

איכויות הלב, המשכנים השמימיים כפי שהן נקראות בפאלי (הברהמה ויהארס) כוללות את האהבה הידידותית, החמלה, השמחה הבלתי-אנוכית והשתוות הנפש. בקורס זה נתרגל את איכויות הלב בהקשר של מערכות יחסים.

אמנות השחרור: מערכות יחסים כזרז לאי היאחזות - בהנחיית אלה טולנאי

ארבעה מפגשים אונליין, 13/03/23-03/04/23 ויום תרגול ב-01/04/23

להיות בקשר זה לתרגל אי היאחזות כל רגע ורגע. לשמוט שוב ושוב את הקרקע מתחת לאשליית הסדר, ההגיון והתחושה שהאופן שבו אני חווה ותופס דברים הוא המציאות המוחלטת. מערכות היחסים בחיינו הן בדיוק המרחב להתעורר בו. ללמוד בו מהי אי היאחזות אמיתית, מה מתאפשר כאשר אני מוכן.ה להיפתח אל חוסר השליטה העמוק שבקיומנו, לטובת הקשבה עמוקה והתהוות משותפת מרגע לרגע. נביא יחד תשומת לב כנה לפינות בהן אנחנו מתקשות להרפות מהדרכים שלנו, נפתח בחמלה להקשבה עמוקה מה מקשה עלינו להרפות ואיך ניתן לתת מענה רגשי עמוק לצרכים שלנו ושל האחר בקשר באופן מכבד ומחבר.

מודעות, קשב וחמלה: תרגול מדיטציה במרחב של יחסים - בהנחיית יהל אביגור

שבעה מפגשים אונליין, 15/05/23-26/06/23

תרגול מדיטציה יכול ‏לפתוח בפנינו אפשרויות של פתיחות ורגישות, ולגלות צורות קיום קלילות ויפות יותר. ‏זה בזבוז להנות מהחופש והיופי הזה רק כאשר אנחנו לבדנו, ולא להיעזר בו ולחלוק אותו עם אחרים. הקורס הזה מיועד לבעלי/ות ניסיון מסוים בתרגול, המעוניינים/ות להרחיב את הטווח והמקומות שבהם היופי והעומק יכול להתגלות - אל האזור של מפגש בין אישי.

 

הרשמה למסלול

ההרשמה אל המסלול כוללת את ארבעת הקורסים ואת שלושת ימי התרגול שבתוכם, וכן ארבעה מפגשי קבוצה בהנחיית אלה טולנאי.
ההשתתפות במסלול קורסי ההעמקה היא בהרשמה מראש בלבד ומותנית בניסיון התרגולי שצוין מעלה.
במידה ואין לך את הניסיון המבוקש וקיים בך הרצון להירשם אנא שלח-י אלינו מייל ונחזור אליך.
 
להרשמה יש למלא את הפרטים בטופס המקוון בכפתור מצד שמאל.
לאחר שנעבור על פרטי ההרשמה נחזור אליך עם פרטים אודות המשך הליך ההרשמה ובקשת תשלום עבור דמי ההשתתפות. 
אם לא קיבלת כל מענה אנא בדוק/בדקי בתיבת הספאם ובמידה ולא התקבל פני אל המייל המופיע כמענה לפניות בתחתית העמוד.
 
עלויות המסלול
 
עמותת תובנה אינה נתמכת על ידי גוף או מוסד כלשהו. במרבית פעילותיה, היא פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב).
הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות ליבם של מתרגלים התומכים בעמותה בתרומות כספיות, וכן בזכות נדיבות ליבם של מספר גדול של פעילים ומתנדבים הפועלים ללא שכר.
 
1. דמי השתתפות
ההרשמה למסלול כולו הינה בעלות מופחתת של 816 ש"ח, עלות כל קורס בנפרד גבוהה יותר.
 סכום זה נועד לכיסוי הוצאות הקורסים (עלויות שכירות הפלטפורמה והוצאות ארגון שונות).
את דמי ההשתתפות יש לשלם מראש בלבד.
אנו מציעים מחיר שנועד לחבר בין הצורך בכיסוי הוצאות לבין רוח הדאנה (נדיבות).
 
התשלום הוא עבור תובנה ואינו כולל תמורה עבור ההוראה. 
אתם מוזמנים לשלם את הסכום המוצע או סכום גבוה יותר, כדי לסייע לתובנה להמשיך ולהציע את הקורסים ולתמוך במי שאין ביכולתו לשלם.
מי שאין ביכולתם לשלם את הסכום המלא אנא שלמו כמה שמתאפשר. 
נבהיר כי אנחנו לא נרצה שאנשים לא ישתתפו בקורס בשל מגבלה כספית.
שימו לב כי תובנה אינה יכולה להעביר מדמי ההשתתפות שלכם דאנה למורה. התמורה למורה ניתנת בנפרד כפי שמתואר כאן:
 
2. תמורה להוראה
 
ההוראה במסלול, כבכל הקורסים של תובנה תנתן במסורת ה'דאנה' – נדיבות הלב: ללא מחיר נקוב מראש על מנת לאפשר לכל מי שמעונינ/ת להגיע ולתרגל ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה קהילתית בה כל אחד ואחת נותנים לפי יכולתם/ן על מנת לסייע גם לאלה שידם אינה משגת במקביל.
במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה שניתנת בסיום המפגשים.
מורים רבים המלמדים בקורסים של "תובנה" מקדישים את חייהם להפצת הדהרמה מתוך נדיבות לב ורצון טוב לסייע לאחרים בדרך.
התרומות מסייעות להם להמשיך ולקיים אורח חיים של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים.
בסיום כל מפגש המשתתפים והמשתתפות מוזמנים/ות לתמוך מנדיבות ליבם במנחה ובהמשך הוראת הדהרמה בדרך זו.
 
מדיניות ביטולים 
מספר המקומות בנסלול היחסים מוגבל.
ניתן לקבל החזר מלא של דמי ההשתתפות עד שבוע לפני תחילת הקורס הראשון.
לאחר מכן לא נוכל להחזיר את התשלום או להציע קורס חלופי.
אנא בדקו לפני ההרשמה שבאפשרותכם להשתתף במסלול מתחילתו עד סופו בצורה רציפה ומלאה. 
אם אין ביכולתך להצטרף, נבקש לכתוב לנו.
ביטול ההרשמה בפנייה למייל citycourse@tovana.org.il.
 
מענה לפניות
לשאלות הנוגעות להרשמה ניתן לפנות למייל citycourse@tovana.org.il

 

Registration is close

Hosts and assistants

אסף פדרמן
מלמד ומנחה משנת 2009, מתרגל ולומד משנת 1998. בעל תואר דוקטור (PhD) בפסיכולוגיה מאוניברסיטת ווריק באנגליה, ותואר שני (MA) בלימודים בודהיסטיים מאוניברסיטת בריסטול. הקים וניהל את תוכנית ההכשרה למורי MBSR/MBCT במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה במרכז הבינתחומי הרצליה. מטפל התנהגותי-קוגניטיבי (CBT), מתרגם, כותב, מצייר. מתגורר בחיפה עם משפחתו. ספרו "מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי" יצא לאור בהוצאת פרדס בשנת 2018. תרגום מפאלי של הדהמפדה יצא ב 2011 בהוצאת פרדס בשם "דברי אמת". מאמרים אקדמיים על בודהיזם ומיינדפולנס פורסמו במהלך השנים בכתבי עת ואוספים שונים באנגלית ועברית. ההוראה של אסף...
Dana to Asaf Federman
בת אל
חיה בדרכי הדהרמה, המדיטציה והיוגה משנת 1998. לאורך השנים שהתה תקופות תרגול ממושכות במזרח, באירופה ובארץ וזכתה ללמוד עם מורים נפלאים רבים. מלמדת ב"תובנה", במרכז גוף נפש ובמסגרות נוספות דהרמה ומיינדפולנס. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, מטפלת ומלווה אישית בדרך הדהרמה והמיינדפולנס, מוסמכת בהנחיית mbsr מטעם אוניברסיטת בנגור, מורת יוגה בהכשרתה ותלמידת פסיכותרפיית האקומי בהווה. מלמדת ולומדת עוד ועוד לחוות את חיינו מתוך הקשבה עמוקה, סקרנית, פתוחה וחומלת. חדוות הגילוי ואהבת אדם. מאמינה כי דרכנו הביתה היא יחודית במינה ויחד עם זאת כולנו פוסעים בה יחד.   Dana to Ella Tolnai    
Ella has been practicing and studying Dharma, meditation and yoga for the last 14 years. She has spent long periods of practice in Asia, Europe and Israel, studying with many teachers. She is a certified yoga teacher and a social worker.   Dana to Ella Tolnai
יהל מתרגל מאז 2006 במסורות תרוודיות ובמסורת של מדיטציית תובנה. מאז 2013 מלווה על ידי המורה רוב ברבאה, והוסמך על ידו להוראה בשנת 2019. הוא מלמד במרכז המדיטציה Gaia house באנגליה. בוגר התוכנית התלת-שנתית ללימודי 'האקומי' - פסיכותרפיה התנסותית, ומסייע בליווי ההכשרה של השיטה. בשנים האחרונות מתרגל ומלמד תרגולי תובנה בדגש על ריקות; תרגולי סמאדהי; איכויות הלב ועבודה עם רגשות במדיטציה.   Dana to Yahel Avigur   לאתר של יהל אביגור, להקלטות שיחות דהרמה והנחיות מדיטציה, כתבים, ומאמרים מתורגמים: https://dharma-reflections.com/
Yahel Avigur has been a devoted practitioner of insight meditation since 2003, combining practices from several Buddhist traditions. Since 2013 he’s practiced with the guidance of Rob Burbea, and in 2020 completed his teacher-training under his guidance. For the last four years Yahel has been teaching Dharma in Israel. He is also dedicated to educational work and social activism, and practices Hakomi, a meditative-dialogical approach to psychological healing.    Yahel's website: https://dharma-reflections.com/     Dana to Yahel Avigur