קבלת שבת - קבוצת ישיבה בימי שישי בהנחיית סטיבן פולדר

every Friday
29/05/2020
Event category: 
The teacher: 
Teacher Name:
Stephen Fulder
Prerequisites: 
Open to everyone
Location: 
Start time: Friday 17:00
End time: Friday 18:30

קבלת שבת בהנחיית סטיבן פולדר ימי שישי ב 17:00

לסיים את השבוע ולעצור, להתבונן ולהתענג עם מגע של שחרור וחופש.

 
קבוצת הישיבה, היא אמצעי וצורה מיטיבה לתמוך ולהעמיק בתרגול בחיי היום יום וגם מהוות הזדמנות להכיר ולהתחבר לסנגהה - אנשים החולקים את הדרך לחיים מודעים וחופשיים. 
 
התרגול והלימוד בקבוצה נעשים ברוח הלימוד הרווח בפעילויות תובנה: דרך הדהרמה כפי שהיא מגיעה מזרם הבודהיזם התרוואדי (דרום-מזרח אסיה).
 
הצטרפות לקבוצה 
הקבוצות פתוחות למי שיש להם היכרות וניסיון בסיסי עם התרגול הבודהיסטי כפי שהוא נלמד בתובנה (מתאימות למי שהשתתפו לפחות בקורס מבוא, ריטריט ארוך או סופ"ש, ימי תרגול ארוכים).
 
הנחיות למפגשי אונליין
- אנא היכנסו ללינק כמה דק' לפני תחילת המפגש על מנת שנוכל כולנו להתחיל בזמן. 
- ביחרו מקום שקט ונעים.
- עשו מאמץ להפעיל את המצלמה. יצירת אווירת סנגהה ותחושה של תרגול משותף בצורה וירטואלית שכזו דורשת מאמץ. מה שתומך בכך זו האפשרות לראות את חברי המתרגלים והמתרגלות משקיעים מאמץ נלהב בישיבה קשובה ומתרגלים/ות.  ישיבה מול "קוביות שחורות" (כך זה נראה כאשר המצלמה לא מופעלת) מקשה על יצירת החיבור.    
- אנא כבו טלפונים (אלא אם כן אתם משתמשים בהם לחיבור - שזה פחות נוח ממחשב, אם יש אפשרות כזו)אנא התחברו כמה דקות לפני תחילת המפגש על מנת שנוכל להתחיל ביחד בזמן.
 
 

עלות השתתפות 

הקבוצות ניתנות ברוח הדאנה - נדיבות הלב 
 
עמותת תובנה אינה נתמכת על ידי גוף או מוסד כלשהו.
במרבית פעילותיה, היא פועלת ברוח המסורת העתיקה של "דאנה" (נתינה מתוך נדיבות הלב ויכולת) ומציעה את הדהרמה בלב פתוח ואמון בדרך. 
הפעילויות מתקיימות בזכות נדיבות הלב והאחריות של קהילת המתרגלות והמתרגלים שמתבטאת הן בתרומה כלכלית והן בזכות מספר גדול של פעילות.ים המתנדבות.ים ללא שכר על מנת לאפשר את קיומן של הפעילויות.  
לצד עשרות המתנדבות והמתנדבים שלולא פעילותן.ם לא היה מתאפשר להציע את הפעילות בדאנה, ישנן גם הוצאות ארגון שוטפות של מספר בעלי תפקידים בשכר והוצאות ארגון שוטפות שנלוות לפעילות.   
תמיכה כלכלית בעמותה מתאפשרת הן בתרומה חד פעמית והן באמצעות הוראת קבע חודשית. 
 
לתרומה לעמותה  https://tovana.org.il/dana
 

נתינה עבור ההוראה  

ברוח המסורת הבודהיסטית, ההוראה בקורס ניתנת על בסיס כלכלת הלב – דאנה – ללא מחיר נקוב אלא לפי רוחב הלב והיכולת. זאת על מנת לאפשר לכל מי שמעונינ/ת להגיע ולתרגל ללא תלות במצב כלכלי.
זוהי תמיכה ואחריות קהילתית בה כל אחד ואחת נותנות.ים לפי יכולתם.ן על מנת לסייע גם לאלה שידם אינה משגת.
במקביל הקהילה תומכת במורים ובמורות באמצעות תרומה. כלכלה כזו מבטאת אמון בהתנהלות כלכלית שמבוססת על הדדיות בין חברי הסנגהה ובין מְלַמֵד/ת  ללומד/ת.
מורות/ים רבים המלמדים/ות בקורסים של "תובנה" מקדישים את חייהם להפצת הדהרמה מתוך נדיבות לב ורצון טוב לסייע לאחרים בדרך.
התרומות מסייעות להם להמשיך ולקיים אורח חיים של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים.
 
בסיום המפגש המשתתפים והמשתתפות מוזמנים/ות לתמוך מנדיבות ליבם במנחה ובהמשך הוראת הדהרמה בדרך זו.
 

Hosts and assistants

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה".מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975, מאז בילה שנים רבות בהודו וקיבל הדרכתם של מורים שונים מבורמה, הודו והמערב. סטיבן מלמד מזה כ20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו"ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה.  סטיבן למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. כיום הוא מתגורר בכליל, כפר אקולוגי...
Dr. Stephen Fulder was born in London in 1946 and educated at Oxford and the National Institute of Medical Research, where he was awarded his Ph.D in molecular biology. He was a lecturer at London University. He is the founder and senior teacher of Tovana (the Israel Insight Society). He has been involved in Vipassana/ Mindfulness meditation and dharma practice since 1975, has spent years in India and has been guided by a variety of teachers from Burma, India and the West. Stephen has been teaching for 20 years, mostly in Israel but also abroad, and he teaches a large number of retreats,...