סופ״ש פורים בכליל בנושא שמחה, למתרגלים עם נסיון קודם, בהנחיית ערן הרפז ובסיועו של אסף כץ

01/03/2018 עד 03/03/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
ערן הרפז
בסיוע: 
תנאי השתתפות: 
השתתפות ברטריט או סוף שבוע במסגרת תובנה
נגישות:
נגישות טובה
שעת התחלה: חמישי 14:00
שעת סיום: שבת 18:00
smileyעד לא ידע – קורס פורים בנושא שמחהsmiley
 
הבהירות שמתפתחת מתרגול  'מדיטציית תובנה'  גוררת בעקבותיה שמחה ספונטנית. שמחה היא רכיב משמעותי בדרך ההתעוררות, ויש לה מקום מרכזי בלימוד של הבודהה.
הלימוד בקורס זה, לצד התרגול השקט של 'מדיטציית תובנה', יתמקד בנושא השמחה.
 
האווירה העליזה של פורים, עם התחפושות שמכסות על הדמות שאני רגיל לדמות כאני, הם הזמנה אל החדווה שבלא לדעת מי אני, הזמנה להרפות מההיאחזות במי שאנחנו חושבים את עצמנו להיות.
 
הסופ"ש יתקיים בשתיקה ויכלול מסיבת פורים עם מוסיקה, ריקודים ותחפושות – בשתיקה.
 
הריטריט מתאים למתרגלים\ות עם ניסיון קודם (מי שישב\ה לפחות סופ"ש אחד בשתיקה- בתובנה או ארגון דומה)
 

מדיטציית תובנה' הנה תרגול שמקורו במסורת הבודהיסטית, אשר מטרתו לאפשר לנו להבין ולחוות את חיי היומיום באופן עמוק ונהיר יותר. הנחת היסוד של 'מדיטציית התובנה' היא שהתבוננות וראייה צלולה (ויפאסנה) של המציאות עשויה להביא להקלה בקושי ובכאב היומיומיים ולהיטיב את איכות החיים של המתרגלים ושל אלו הסובבים אותם.

 

  • הגעה למשיב נפש, כליל בשעה 14:00 לצורך רישום והתארגנות.
  • הקורס יסתיים ביום שבת בשעה 18:00.
  • סוף השבוע מתאים למתרגלים\ות עם ניסיון קודם (מי שישב\ה לפחות סופ"ש אחד בשתיקה- בתובנה או ארגון דומה)

     

הלינה תהיה באוהלים במטע הזיתים בכליל - אנא הביאו אוהלים. ישנם מספר מקלחות ושרותים במקום. ישנה אפשרות ללינה בצימרים בכליל לא דרך משיב נפש, מצ"ב קישור לאפשרויות לינה בכליל www.clil.org.il/map.asp

פרטים נוספים יישלחו לנרשמים.

 

 

 

מהו קורס בתובנה?

אם לא השתתפת בעבר בקורס של תובנה אנא קרא/י מהו קורס בתובנה?

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים ברחבי העולם מזה כ-20 שנה, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה בהודו, נפאל, אנגליה, צרפת ואוסטרליה. מלמד ומנחה ריטריטים של ויפסאנה, סמינרים וסדנאות מטעם עמותת 'תובנה', מכללת 'רידמן', 'ערנות' ועוד, ומוביל מסעות מדיטציה להודו. מתגורר עם אשתו ומשפחתו, ביישוב כליל שבגליל המערבי.
Has been practicing, studying and teaching meditation and Buddhism for the past ten years in Asia, Australia, Europe and Israel, where he lives today with his family in the settlement of Clil in the northern Galile mountains. For the past five years, Eran has also been one of the heads of Tovana.