ריטריט סוכות עירוני (ללא לינה) בתל אביב בנושא שמחה בהנחיית אביגיל גרץ

26/09/2018 עד 27/09/2018
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
אביגיל גרץ
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
נגישות:
נגישות לא טובה
,
קומה ראשונה עם מדרגות ללא מעלית
קורס למתקדמים: 
שעת התחלה: רביעי 10:00
שעת סיום: חמישי 17:00
 
ימים ד' - ה' בין השעות 10:00 עד 17:00 
 

"החיים של מי שמסכים למות שמחים הרבה יותר" אמרה המורה שלי, יעל שמחה פזואלו ז"ל, שלימדה לימוד עמוק כעומק האוקיינוס.

למה היא התכוונה? מה מרגיש מאיים במשפט הזה ומה מרגיש נכון, משחרר ונינוח ומביא שמחה כשלעצמו? 

סוכות מפורסם כחג השמחה. השמחה היא איכות, קצת כמו סוכה ארעית בה אפשר לנוח ולתת לחיים להתרחש במלואם, לארח ולהתארח בתוכה בשלום, בלי מגבלה של מקום או של מלאי: יש מספיק  לכולם.

בשני ימי התרגול נצלול אל חווית השמחה. (נלך, נשב, נשכב, נעמוד, נרקוד ונאכל) נלמד את התבלין הכל-כך פשוט של שמחה - JOY כפי שהוא במסורת הבודהיסטית. 

נקרא קצת מהכתבים של יעל וננסה להתמסר לחוויה הפשוטה של היותנו בחיים. לא בטוח שהשמחה שאנחנו מכירים או מצפים לה בהכרח תגיע, אבל מקסימום נתאהב בחיים שלנו כפי שהם, ובו בעת נצליח להרפות מהם קצת.

מודיטה - שמחה המשתתפת בשמחתו של האחר יכולה להיות ברירת המחדל שלנו כשאנחנו פוגשים את העולם, שבו כל בני האדם 'רק' רוצים להיות מאושרים.
 
ההשתתפות בריטריט היא בשני הימים, לא תתאפשר השתתפות חלקית.
אנא הגיעו כ 15 דק לפני תחילת יום התרגול, על מנת להתארגן בנחת ושנוכל להתחיל בזמן.

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.
 

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מתרגלת מדיטציה ואת דרך הדהרמה מ 2004. בוגרת תכנית הכשרת מנחי MBSR (מיינדפולנס) מטעם אוניברסיטת בנגור באנגליה ומרכז "מודע" במרכז הבינתחומי. מחזאית, מלמדת קולנוע, טקסטים יהודיים, ומדיטציה במסגרות שונות. בעלת טור העוסק בתרגול בודהיסטי בחיי היום-יום באתר NRG- מעריב, ב 2012 התפרסם ספרה הראשון "בת של רב".
Avigail has been practicing meditation and the Dharma path since 2004. Completed training as an MBSR (Mindfulness) teacher by Bangor University (UK) and "Muda Center" at IDC (Israel).  She is a playwriter, and teaches cinema, Jewish texts and meditation in various places. She writes a personal column on the NRG website, about Buddhist practice in daily life.Her first novel, A Rabbi's Daughter, was published in 2012.