ריטריט אונליין: מטא וריקות - בהנחיית זהר לביא ונייתן גלייד לבעלי/ות ניסיון קודם

10/04/2020 עד 15/04/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: זהר לביא
,
שם המורה: נייתן גלייד
תנאי השתתפות: 
למי שהשתתפו לפחות ברטריט אחד של שבוע או יותר בשתיקה
שעת התחלה: שישי 15:30
שעת סיום: רביעי 21:30
סטטוס הקורס: 
הרשמה סגורה

הקורס יתקיים און-ליין ויכלול תרגול מונחה, שיחות, שאלות ותשובות.

מטא וריקות

 
ריקות מגלה בפנינו מרחב בין האופן בו דברים מתהווים לבין האופן בו הדברים נתפסים בעיננו. בתוך המרחב הזה קיים חופש - החופש לכוון את חיינו אל המיטיב ואל משאלת לבנו העמוקה; לחיות עם מטא - מתוך אהבה וחיבור. 
הריקות היא הבנה עמוקה הרואה כי אין אף דבר המתקיים באופן חד ממדי ועצמאי. הבנה של ריקות משחררת אותנו מהזדהויות מגבילות; הן לגבי עצמנו והן לגבי העולם. 
מטא מהווה הן דרך אל ריקות והן ביטוי טבעי של ריקות; מטא וריקות תומכות זו בזו והן בלתי נפרדות זו מזו. מטא נשענת על ההבנה שאין דבר שקיים באופן נפרד והמשכי; שהכל כולל הלב, התודעה והתפיסה שלנו מושפע מאין סוף תנאים ונסיבות משתנים. וככל שאנו מפתחות גישה של ידידות מסבירת פנים, כך מתמוססת אשליית הנפרדות והראייה הבהירה הולכת ומעמיקה.  

מסגרת הריטריט אונליין:
בריטריט זה נחקור יחד את האופן בו תרגול מטא תומך בהבנה חוויתית ואישית של ריקות. 
הימים יכללו הנחיות מדיטציה, שיחות דהרמה וזמן לשיחות אישיות עם המורות.
ימי הקורונה מציבים אותנו מול אתגרים אך גם מול אפשרויות. אחת מהן היא האפשרות לפנות אל התרגול. גם כמשאב מיידי, וגם תוך התכוונות להעמיק בהבנתנו את הדהרמה ואת החופש שהיא מאפשרת. 
ריטריט מדיטציה אונליין פותח דלת לעשייה משמעותית ממש כאן; בתוך נסיבות חיינו. 
אנחנו מזמינות אתכן.ם לבוא יחד כקהילה מתרגלת, מתוך מגוון הסיטואציות בהן אנחנו נמצאות.ים. בין אם יש לכן עכשיו יותר זמן פנוי, או שאתם תומכים ודואגים לאחרות.ם - זוהי הזדמנות לפעול באופן מיטיב, עבור עצמנו ועבור העולם. לקחת זמן למשאב את עצמנו ולהעמיק.

האם ניתן לשזור את התרגול אל תוך נסיבות חיינו, כפי שהן מתגלות כרגע? 

אין זמן טוב יותר או מתאים יותר מעכשיו, לתת לדהרמה להזין אותנו ולתמוך בנו, על מנת שנוכל אנו לתמוך ולהזין הלאה. 
 
השתתפות בריטריט מאפשרת:
  • מסגרת תומכת תרגול
  • תמיכה של מורות בהנחייה ולימוד, זמן לשאלות ומפגשים בקבוצות קטנות
  • תחושת חיבור ותמיכה הדדית עם קהילת התרגול של תובנה
אנו יודעות שכל אחת מאיתנו נמצאת בנסיבות שונות כרגע. הריטריט כאן על מנת לתמוך בתרגול שלכם, ובאפשרות להעמיק בדהרמה בתוך הנסיבות הקיימות. 
הבקשה שלנו מבחינת השתתפות היא:

הגעה לשיחת הפתיחה, להנחיות ולשיחות

החזקת מיכל הריטריט מבחינת שתיקה והמרחב האינטרנטי מתוך בהירות והתכוונות, ראו פרוט כאן: https://www.notion.so/Guidelines-for-an-online-retreat-15ed59da1db54c278d1073aa98b37ba4

המון טוב,
נייתן וזהר
 
לוח הזמנים:

הלו״ז מוצע כתמיכה ביצירת המיכל התרגולי, אבל אין חובה להגיע לכל הישיבות.
 
הרטריט יתקיים בעברית ובאנגלית - לצערינו לא ניתן יהיה לספק תרגום


דמי השתתפות

אנחנו מודעות לכך שאנו בתקופה של אי ודאות כלכלית, וגם עבורנו היא תקופה מאתגרת מבחינה זו.
תשלום דמי ההשתתפות תומך בתובנה להמשיך להתקיים גם בתקופה זו וגם תומך באפשרות לחזור ולהציע מאוחר יותר ריטריטים וקורסים באופן זהה שבו פעלנו עד כה.
אנחנו בוחרים להמשיך להציע את הדהרמה בלב פתוח מתוך אמון ואחריות קהילתית. 

עבור הקורס אנו גובים דמי השתתפות שנועדו לכיסוי הוצאות הקורס (עלויות שכירת הפלטפורמה והוצאות ארגון שונות).

המחיר למשתתף/ת הוא 360 ש"ח.

מי שאין ביכולתו לשלם את הסכום המלא - אפשרי לתת כמה שתוכלו. כדי לעשות זאת, אנא הרשמו בטופס ההרשמה הרגיל וכאשר יישלח לכם מייל שהשתתפותכם מאושרת, רשמו לנו מייל בחזרה (ל: rishum@tovana.org.il) שתרצו לשלם סכום אחר ואז נאפשר לכם זאת. 

נבהיר כי אנחנו לא מעוניינים שאנשים לא ישתתפו בקורס בשל מגבלה כספית.

 

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

מורת דהרמה בעמותת תובנה. היא מתרגלת ומלמדת בישראל, אירופה והודו. זוהר נמנית על המייסדים של סנגה-סווה שמשלבת בין מדיטציה, דהרמה ופעילות חברתית. סנגה-סווה מקיימת ריטריטים של טיפול במצורעים בהודו, חידוש יערות באנגליה וסיוע לחקלאים פלסטינים בעת מסיק הזיתים בגדה המערבית.   דאנה לזהר לביא   שיחות של זוהר ניתן למצוא באתר של סנגהה-סווה כאן האתר של סנגהה-סווה https://www.sanghaseva.org האתר של זוהר לביאhttps://zoharlavie.org
Zohar fell in love with meditation in 2000 and has been following after her heart ever since. This journey has taken her from the meditation cushion into exploring further ways of expressing truth and love. She now spends most of her time dreaming up and facilitating retreats that offer service as a spiritual path around the world. Her practice involves relaxing into life with love. Zohar is one of the founders of SanghaSeva who offer a "meditation in action" retreats.   דאנה לזהר לביא
Nathan Glyde
נייתן החל לתרגל דהרמה ב1997 וללמד דהרמה ב2007. מתוך התרגול צמחה בו אהבה לחיות היציבה ולשקט היצירתי של המדיטציה, ועניין לטפח קשב עמוק בכל מצב. ב2004 הוא ייסד יחד עם רוב בורבאה וזהר לביא את סנגהסווה על מנת להציע קורסי מדיטציה המשלבים תרגול מדיטציה. עם פעילות חברתית וסביבתית.    דאנה לנייתן גלייד
Nathan began meditating in 1997, and teaching retreats in 2007. From continued exploration grew a deep love for meditation's alive stillness and creative silence. Feeling the potential for all of life to play a part in awakening opened an interest to cultivate attentiveness in every experience. In 2004 this led to the co-founding of SanghaSeva.org to offer retreats combining meditation with social and environmental action. Nathan's complete teaching schedule can be viewed at DependentOrigination.org