סמינר דהרמה - סטיבן פולדר ולילה קמחי - לבעלי/ות ניסיון קודם

21/09/2022 עד 24/09/2022
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: סטיבן פולדר 
שם המורה: לילה קמחי 
תנאי השתתפות: 
(1) בעלי/ות ותק בתרגול של 3 שנים וגם: (2) ישבו לפחות 2 ריטריטים של שבוע או 4 סופ"שים בשתיקה ושתרגלו בתובנה
מיקום: 
שעת התחלה: רביעי 14:30
שעת סיום: שבת 17:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה
 
 

שימו לב - זה איננו ריטריט בשתיקה, אלא סמינר לימוד ותרגול ובו דגש על תרגול דרך אינטראקציה ושתיקה חלקית.


רבים מאיתנו נפגשים עם הדהרמה, הלימוד ותרגול הרוחני הבודהיסטי, דרך השתתפות בקורסי מדיטציית ויפאסנה וקריאת ספרי דהרמה, ולאחר מכן שואלים: "מה הלאה?".

הצעדים הבאים בדרך, מתאימים לבעלי נסיון בלימוד ובתרגול, הרוצים להעמיק ולהישיר את הבנת הדהרמה. הסמינרים מכוונים לצלילה אל תוך האוקיינוס הרחב של הידע הבודהיסטי, להבנה הולכת ומעמיקה של תהליך הטרנספורמציה וההתעוררות, לבהירות גוברת ביחס לחוויות אישיות, להיכרות עם השפה, השקפת העולם והמקורות של הדהרמה, ולגילוי השמחה העמוקה וההתפתחות הנולדת מעצם השהייה עם אנשים בעלי עניין דומה לשלנו. 
משחר ימיו, המסע הרוחני הבודהיסטי כלל קבוצות של מתרגלים החוקרים ביחד את הדהרמה, ומסייעים זה לזו לפתח את מלוא פוטנציאל החוכמה, הבהירות והחמלה.

הסמינרים כוללים:

- ההעמקה בדהרמה דרך לימוד, תרגול ואינטרקציה עם המורים ועם חברות וחברי הסנגהה
- חקירת הצמתים והנושאים המחברים בין הדהרמה הבודהיסטית והחיים המודרניים, בהם נושאים של אתיקה, חברה, סגנון חיים ותרבות ועוד.
- אימון ופיתוח יכולות הנחיית קבוצת דהרמה ואופנים שונים לבטא את הדהרמה.
- חקירה, שיתוף ודיון בחוויות אישיות עמוקות.
- נתינת תשומת לב ומקום לחלקים המרכזיים בלימוד ובתרגול הבודהיסטי, הקשורים ורלוונטים לנושאי הסמינר המשתנים.
- חווית הסנגהא כמחסה, כמשאב וכמרחב לקשרי חברות.

 
הסמינר יכלול מדיטציות מונחות, תרגול בשתיקה, שיחות קבוצתיות, שיחות דהרמה של המורים, חקירות דהרמה (enquiry), שאלות ותשובות, לימוד (בין השאר של סוטרות או טקסטים שונים רלוונטים לנושא), וכן אימון בהנחייה, תרגול במתן שיחות ומענה לשאלות, זמן חופשי לשהייה, בישול ואכילה משותפת וזמן ליצירתיות והרהור.
 
הסמינר שרובו אינו מתקיים בשתיקה, מציע אפשרות נהדרת להעמיק ולפתח תובנה, הבנה וחוכמה בהשראת הדהרמה והסנגהה ומהווה הזדמנות מצויינת להכיר חברי סנגהה וללמוד ולתרגל גם באינטראקציה עם האחרים.
 
 

 

 

דמי הרשמה

דמי הרישום לסופ"ש יהיו בסך 85 ₪. דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, והמשתתפים יוזמנו לתמוך בהמשך קיום הפעילויות בתרגול נדיבות בסוף כל קורס.

דמי הרישום נועדו להבטיח שמי שנרשם לריטריט בתובנה אכן מתכנן להשתתף בו. ולכן, דמי הרישום אינם ניתנים להחזר או להעברה לריטריט אחר. על כן, אנחנו מבקשים מהנרשמים לבחון היטב את יכולתם להשתתף בריטריט מתחילתו ועד סופו טרם הרשמתם.

לקריאה נוספת על מעבר "תובנה" לשיטת הרשמה עם דמי רישום ניתן ללחוץ כאן.

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

 

מהי משמעות המילה דאנה ?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה".מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975, מאז בילה שנים רבות בהודו וקיבל הדרכתם של מורים שונים מבורמה, הודו והמערב. סטיבן מלמד מזה כ20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו"ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה.  סטיבן למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. כיום הוא מתגורר בכליל, כפר אקולוגי...
Dr. Stephen Fulder was born in London in 1946 and educated at Oxford and the National Institute of Medical Research, where he was awarded his Ph.D in molecular biology. He was a lecturer at London University. He is the founder and senior teacher of Tovana (the Israel Insight Society). He has been involved in Vipassana/ Mindfulness meditation and dharma practice since 1975, has spent years in India and has been guided by a variety of teachers from Burma, India and the West. Stephen has been teaching for 20 years, mostly in Israel but also abroad, and he teaches a large number of retreats,...
לִילה חיה את אמנות מדיטציית הויפאסנה, המיינדפולנס והדהרמה מעל שני עשורים. לומדת, מתרגלת ומלמדת בארץ ובעולם במשך שנים רבות, כולל תקופות לימוד והתבודדות ממושכות במנזרים, אשראמים ובמרכזי מדיטציה, במסורת הבודהיסטית ובמסורת האי-שניות ההינדואיסטית. מנחה בריטריטים, סדנאות, קבוצות ויחידים ומובילה מסעות רוחניים בחו"ל. חולקת את חייה בין 'עלי אדמות' – מרכז רוחני אקולוגי שהקימה במושב לוזית ובין תקופות של לימוד ותרגול בחו"ל. לִילה שמה דגש על הקשר שבין הפנימי והחיצוני, על החיבור וההדדיות שבינינו לסביבתנו, ועל פתיחות, קבלה וחקירה יצירתית של חיינו. לִילה מקדישה את חייה לתמיכה בהתעוררות, ללבלוב האיכויות...
Lila Kimhi, a senior teacher of Vipassana, mindfulness and Buddhism, is immersed in the Buddhist path and practices over two decades, including long periods of practice in India and Thailand, as well as in the west, both in the Vipassana and the Non-Dual tradition. Lila has been teaching Vipassana since 2004 in Israel, and abroad. She teaches regularly on retreats and in various programs, in organizations for leadership in Israel, in courses of Buddhist psychology for psychotherapists, and with people dealing with cancer and chronic pain and illness and more. Lila leads spiritual journeys in...