סופ״ש ארוך של חכמת ההזדקנות (ד' עד שבת) - רני עובדיה, בסיוע רחל שקדי

15/03/2023 עד 18/03/2023
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: רני עובדיה 
תנאי השתתפות: 
פתוח לכולם
מיקום: 
שעת התחלה: רביעי 14:30
שעת סיום: שבת 18:00
סטטוס הקורס: 
הרשמה פתוחה
 
 

 

סוף שבוע בנושא חכמת ההזדקנות - בהנחיית רני עובדיה, בסיוע רחל שקדי

 

 

כל התופעות משתנות וחולפות, נגלות ונעלמות. גם אנחנו נולדים, חיים ומתים.
התבגרות, תחלואה, הזדקנות, ומוות – הם תהליך טבעי.
בסופ״ש זה אנחנו מוזמנים להיות עם חווית ההזדקנות - כפי שהיא באה לידי ביטוי ברגע הזה - בלב חומל, סקרן ואמיץ.


אם הגענו לגיל זקנה - זכינו לחיות חיים ארוכים, מלאים ועשירים על ברכותיהם וצרותיהם. לא כל הדברים בהזדקנות הם לרוחנו. יש בה אובדן יכולות, ופרידה מאנשים ודברים יקרים. אנו פורשים ממעגל העבודה, תפקודי הגוף נחלשים, ומעמדנו החברתי משתנה. המוות נדמה כקרוב מאי-פעם, ושאלות לגבי משמעות החיים מתחדדות. האם נוכל להיפתח אל הבלתי נודע, ולפגוש את מה שנקרה בדרכנו ברוֹך וחמלה, שמחה ושלווה?


במהלך סופ״ש זה – אשר הינו ריטריט בשתיקה, הכולל מדיטציה בישיבה, הליכה ועמידה, שיחות דהרמה ("חכמת הבודהיזם") ומפגשים קבוצתיים - נשים דגש על התבוננות בנושאים המתקשרים להזדקנות.


מוזמנים ומוזמנות כל מי שנושא הזקנה יקר ללבם.

 

תנאי הלינה:

תנאי הלינה והמקלחות בעין דור פשוטים למדי.
אם יש לכם חששות או שאלות - אנא פנו לרחל שקדי
במיילwisdomofaging@gmail.com
או בטלפון: 0526108005

 

דמי הרשמה

דמי הרישום לסופ"ש יהיו בסך 85 ₪. דמי ההרשמה מכסים רק חלק קטן מעלויות הקורס, והמשתתפים יוזמנו לתמוך בהמשך קיום הפעילויות בתרגול נדיבות בסוף כל קורס.

דמי הרישום נועדו להבטיח שמי שנרשם לריטריט בתובנה אכן מתכנן להשתתף בו. ולכן, דמי הרישום אינם ניתנים להחזר או להעברה לריטריט אחר. על כן, אנחנו מבקשים מהנרשמים לבחון היטב את יכולתם להשתתף בריטריט מתחילתו ועד סופו טרם הרשמתם.

לקריאה נוספת על מעבר "תובנה" לשיטת הרשמה עם דמי רישום ניתן ללחוץ כאן.

התנדבות בקורס

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על עבודת מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים. לשם קיום הקורסים והצלחתם יש צורך בהרבה ידיים עוזרות כאנשי צוות מטבח ובתפקידי ניהול הקורסים והמטבח.

הנך מוזמן/ת לחוייה המיוחדת והמעשירה של "ריטריט שירות": הזדמנות לשלב תרגול מדיטציה תוך כדי עשייה, נתינה ועבודה כסנגהה: תרגול מעשיר המהווה גשר אל היושבים על הכרית בריטריט ולתרגול ביום-יום. צוות המטבח ומנהלי הריטריט מתרגלים ריטריט שרות לצד ובחפיפה לכלל מתרגלי הקורס. 

הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.

מהי משמעות המילה דאנה?

מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

רני עובדיה
מתרגלת, מורת דהרמה, ופסיכולוגית קלינית. סבתא ל-3 נכדים. חברה בארגון "עומדים ביחד". תומכת ב'תנועה לאיכות השלטון בישראל'.   קנאית לזכויות אדם וכבודו ביחסי אדם-חברה, בכל הגילאים ובכל מדרגי האזרחות. לא מאמינה בהיות אדם נזר הבריאה, ודואגת לשלום כדור הארץ.   דאנה לרני עובדיה    
Reni is a Vipassana and Dzogchen practitioner and brings the fruits of her practice to her therapeutic work. She is a supervisor for other therapists, a teacher and a facilitator. Reni is a grandmother of three grandchildren. She is a member of "Standing Together" organization and supports the 'Movement for the Quality of Government in Israel'. Zealous for human rights and dignity in human-society relations, at all ages and at all levels of citizenship. Does not believe human beings are the crown of creation, and cares about the earth.     דאנה לרני עובדיה