סופ״ש בנושא חכמת ההזדקנות בהנחיית ערן הרפז ובסיוע רחל שקדי וזאב בן אשר בתנאי לינה משופרים בתובל

16/07/2020 עד 18/07/2020
קטגוריית האירוע: 
המורה: 
שם המורה: ערן הרפז
בסיוע: 
שם המורה: זאב בן-אשר
מיקום: 
שעת התחלה: חמישי 15:00
שעת סיום: שבת 18:00

סוף שבוע בתנאי לינה משופרים בתובל - ניתן לבחור האם ללון בחדר יחיד/ זוגי 

לעיתים קרובות הזדקנות נחווית כזמן של אובדן, התמודדות ומאבק. כוחותינו נחלשים, ואנו עלולים לדאוג לבריאות, ולתהות מה תפקידנו בעולם. יחד עם זאת חוויית ההזדקנות יכולה להיות אחרת. אפשר להגיע לזקנה בדילוג, ולא בזחילה, מלאים בטעם החיים.אפשר ליהנות מהזקנה, ולחיות בקלילות, חופשיים משאיפות וציפיות.

אנחנו יכולים גם להרשות לעצמנו להיות שבעי רצון מניסיון החיים שלנו, להרגיש נחת מהחכמה שרכשנו, ולחלוק בנדיבות את המתנות האלה עם אחרים..לשם כך צריך להיות שינוי ביחס שלנו אל הדברים, לשחרר הרגלי תודעה ולפנות מקום לאיכויות אחרות כמו שמחה, חמלה וטוב לב.

בסוף השבוע הזה נעבוד יחד על טיפוח אותן איכויות של תודעה ולב שיכולות ליצור ולקיים הזדקנות מאושרת. נשמע שיעורים מהחכמה שלימד הבודהה עבור הזמן הזה בחיים. נחקור את חוויית ההזדקנות בקבוצות שיח מונחות. נהרהר בדברים בישיבה ובהליכה שקטה. נביא קשב לגוף-נפש, נתרגל מדיטציה, ונלמד כלים של תשומת לב. הקורס יתנהל בשתיקה.

מוזמנים בני כל הגילאים שפוגשים את ההזדקנות בעצמם או ביקיריהם, מתרגלים מכל המסורות והקהילות כמו גם מתחילים ללא ניסיון.
מהי חכמת ההזדקנות? החכמה היא לשחרר את הידוע, ללכת אל הבלתי נודע, ולהיענות לכל מה שהחיים מזמנים. כל לידה סופה מוות, והחיים בהזדקנות הם הכנה לקראת פרישתנו הוודאית מן העולם. עדיין, כל רגע הוא לידה של מה שטרם היה. אפשר לפתוח את הלב, להיות השראה לסובבים אותנו, ולטפח חכמה של הזדקנות.

לשאלות נוספות, נא לפנות אל wisdomofaging@gmail.com

על רחל שקדי:
מייסדת של חכמת ההזדקנות, מלווה ומתלווה לאנשים בדרך הנוכחות בארץ ובעולם, מתרגלת מדיטציה, חקירה עצמית ואי שניות ע"פ רוחו של רמנה מהרישי. חיה מזה שנים בהודו.
 

הסדרי לינה:

ניתן לבחור האם ללון בחדר יחיד/ זוגי  - אנא רישמו את העדפתכם בטופס ההרשמה תחת "צרכים מיוחדים". לאחר מילוי טופס ההרשמה יישלח אליכם מייל לתשלום.

חדרי האירוח נמצאים במרחק של 5 דקות הליכה מהמתחם של אולם המדיטציה וחדר האוכל.

הקורס מתנהל בשתיקה מתוך כוונה שלכל אחד יהיו תנאים מייטיבים להתרכז בתהליך שלו עם עצמו ומשום כך נשבץ אנשים שמכירים בחדרים נפרדים.

הארוחות יהיו טבעוניות

עלויות

 

מדיניות ביטולים:
דמי רישום בסך 120 ש"ח לא יוחזרו במקרה של ביטול בכל שלב.
ביטולים בתאריכים 10.6 ועד ה- 24.6 יחויבו בסך 20% מסך התשלום
ביטול מה 25.6 ועד ה -7.7 יחויב ב 50% מסך התשלום
החל מיום ה-8.7 ביטול יחויב בתשלום מלא

 

הרשמה לעדכון כשההרשמה נפתחת
Sign up to reciеve an email when registration begins

דאנה

קורסי תובנה מוצעים בד"כ מנדיבות מלאה לקריאה נוספת על דאנא לחץ כאן. בקורס זה היות ואפשרויות הלינה שונות, מתבצע תשלום במחיר קבוע עבור החדרים והמזון. המחירים הלעיל ואינם כוללים כל תשלום על הוראה או ארגון הקורס, בסוף הקורס תינתן האפשרות לתת דאנה למורים ולתובנה.  

מה זה דאנה?
מאז זמנו של הבודהה, המסורת באסיה התומכת בדהרמה (הדרך הרוחנית) היא כזו של נדיבות הדדית. הקהילה המקומית מראה את הערכתה והכבוד שהיא רוחשת לתרגול הרוחני על ידי כך שהיא תומכת במנזרים ובצרכים הבסיסיים של אוכל, ביגוד, מקלט ותרופות. בתמורה, נתמכת הקהילה על ידי הקורסים, הלימוד וההדרכה אשר מוצעים על ידי הנזירים והנזירות. במשך 2,500 שנה סיפק ביטוי חי זה של שיתוף פעולה וקיום הדדי תמיכה רוחנית, הן לקהילה הרוחנית והן לקהילה החילונית.

תובל

אירוח כפרי בתובל - לינה בתנאים משופרים

קיבוץ תובל ממוקם על מצוק המשקיף אל בקעת בית הכרם, כרמיאל, גוש שגב ונופי הגליל התחתון. 
חדרי האירוח כוללים 2 כורסאות, מיזוג אוויר, פינת ישיבה, חדר רחצה עם מגבות ומוצרי רחצה, פינת קפה ומטבחון. 

קישור לאתר

 קיבוץ תובל אירוח כפרי   

אודות המורים והמנחים בפעילות זו

עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים ברחבי העולם מזה כ-20 שנה, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה בהודו, נפאל, אנגליה, צרפת ואוסטרליה. מלמד ומנחה ריטריטים של ויפסאנה, סמינרים וסדנאות מטעם עמותת 'תובנה', מכללת 'רידמן', 'ערנות' ועוד, ומוביל מסעות מדיטציה להודו. מתגורר עם אשתו ומשפחתו, ביישוב כליל שבגליל המערבי.
Has been practicing, studying and teaching meditation and Buddhism for the past ten years in Asia, Australia, Europe and Israel, where he lives today with his family in the settlement of Clil in the northern Galile mountains. For the past five years, Eran has also been one of the heads of Tovana.